Centrální vysavače - test
Tip dne
 • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Centrální vysavače - test

Centrální vysavače - test

20. 4. 2012, 14:49

Centrální vysavače BEAM a ELEKTROLUX jsou jedním z nejčastěji nabízených typů. Vysavače HUSKY jsou dalším. Na českém trhu najdeme pak dále centrální vysavače značky AERTECNICA, BVC, DRAINVAC, DUOVAC, ELEK TRENDS a NILFISK.

Test - centrální vysavače

Toto označení je poněkud zavádějící, ale je to dáno tím, že pod značkou BEAM jsou centrální vysavače vyráběny firmou Electrolux Central Vacuum Systems v USA, která firmu Beam zakoupila v r. 1997. Firma Elektrolux pak navíc nabízí i další typy centrálních vysavačů pod označením Oxygen. Obě značky se vyznačují exkluzivním použitím samočistících goretexových filtrů.

Princip centrálního vysávání

Centrální vysavač je moderní zařízení umožňující pohodlnější a hlavně zdravější způsob úklidu, než jak jej známe při použití klasického přenosného či pojízdného vysavače. Vlastní výkonný sací agregát je umístěn v budově mimo hlavní bytové prostory (ve sklepě, garáži, komoře, na chodbě apod.) a ve zdech je rozvedeno antistatické potrubí do jednotlivých místností zakončené tam sacími zásuvkami. Do těch se pak připojují ultralehké sací hadice (v systémech „hadice do zdi“ jsou tyto hadice uschovány ve zdi za sacími zásuvkami a dle potřeby vytahovány v příslušné délce) zakončené sacími nástavci s hubicemi nebo kartáči.Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Kdy a proč pořídit centrální vysavač

O centrálním vysávání je dobré uvažovat již při výstavbě nové budovy, kdy se sací potrubí instaluje po dokončení hrubé stavby. U starších objektů může být pořízení centrálního vysavače poněkud komplikovanější, při dobrém rozvržení lze k rozvodu sacího potrubí využít např. i světlíky nebo nepoužívané komíny. Náklady na pořízení centrálního vysavače se pohybují v řádech desítek tisíc korun, což je sice několikanásobně více než při koupi běžného vysavače, ale již srovnatelné s cenou luxusních vysavačů typu Rainbow nebo Vorwerk.

Návratnost investice

Investice do pořízení centrálního vysavače se nám vrátí především v příspěvku k našemu zdraví. Tento způsob úklidu je velice aseptický, při luxování není nasátý vzduch vracen zpět do místnosti (i nejkvalitnější filtry neodstraní roztoče a bakterie), nýbrž je vyfukován do zmíněných vedlejších prostor případně přímo mimo budovu. Zbavíme se nepříjemného hučení klasických vysavačů, neboť centrální agregát je rovněž umístěn mimo obytné prostory a odpadá i starost s častou výměnou odpadních sáčků. S centrálním vysavačem se i tak neoblíbená činnost, jakou luxování (zejména u mužů) je, může stát koníčkem. „Vysavačům zdar, centrálním obzvlášť“ !!!
Zobrazení: 192839 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Centrální vysavače

  4. 1. 2013, 15:50 | Diskuze (0)

  Rádi byste si usnadnili domácí práce? Rádi byste ušetřili spoustu času a místo uklízením trávili teplé letní dny někde u vody nebo na procházce? Samozřejmě, kdo by si to nepřál! Pořiďte si tedy pomocníka. Pořiďte si centrální vysavač.

 • Centrální vysavače diskuze

  20. 4. 2012, 14:49 | Diskuze (0)

  Spojení čistoty a modernosti - to jsou centrální vysavače. Pokud uvažujete o naprosto čisté domácnosti neváhejte. Centrální vysavače mají mnoho předností, jednou z nich je bezesporu umístění odpadní nádoby mimo dům.

 • Centrální vysavače - test

  20. 4. 2012, 14:49 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače BEAM a ELEKTROLUX jsou jedním z nejčastěji nabízených typů. Vysavače HUSKY jsou dalším. Na českém trhu najdeme pak dále centrální vysavače značky AERTECNICA, BVC, DRAINVAC, DUOVAC, ELEK TRENDS a NILFISK.

 • Centrální vysavače cena

  20. 4. 2012, 14:49 | Diskuze (0)

  Vánoční svátky jsou za námi. Pro někoho to bylo období klidu a míru, pro některé z nás naopak doba shonu nebo spíše honu za dárky, cukrovím a také úklidem. Užili jsme si vůbec mezi mytím oken, utíráním prachu, leštěním vystaveného porcelánu a vysáváním onen klid a mír?

 • Centrální vysavače

  20. 4. 2012, 14:48 | Diskuze (0)

  Nepráší, nepřekáží, schovává se v přítmí sklepa či pod schody, a přitom je v každé místnosti. Jen do nenápadne zásuvky zastrčíte hadici - a už můžete vysávat. Centrální vysavače nejsou jen výsadou hotelů.

Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Centrální vysavače cena
Partnerské weby